NOVINKY 2010

14.12.2010 Tak jak život odchází, druhý na svět přichází. Do psího nebe odešla naše jedinečná Fatima a ze včerejška na dnešek se narodily její vnučce Djuně krásná štěňátka...6 chlapečků a 2 holčičky!!!!:-)))) Moc Moc jim gratulujeme a přejeme všem hodně zdravíčka, štěstíčka, mamice a dětičkám dostatek mlíčka!!!!:-)))
Více info na adrese www.aajabutamu.de

25.11.2010 Dnes jsme dostali velice smutnou zprávu. Do psího nebe odešla naše z nejmilejších maminka a babička Fatima.... Je nám to velice líto, byla jsi pro nás vším, bez tebe by jsme nikdy nepoznali naše dvě holky, Báru a Carrie!!! Zůstaneš navždy v našich srdcích a nikdy na tebe nepřestaneme myslet.... https://www.ridgebackove.cz/

8.11.2010 Dnes jsme dostali krásnou zprávu!!!! Naše Djuna žijící v německu čeká štěňátka:-))) moc gratulujeme a přejeme Djuně a Chiwambovi aby se narodila krásná a zdravá štěňátka!!!! Foto a info / štěňata vrh D (Djuna)

18.9.2010 V KCHRR úspěšně složila zkoušku z dospělosti naše Darleen Baraba z Valdštejnských lip!!!! Holky naše....móóóc gratulujeme a máme obrovskou radost!!!!! Foto viz Štěňata vrh D. (Darleen)

4.9. 2010 Jsme se vydali na XVIII. dvoudenní klubovou výstavu ČKRR na Orlík. Příhlásila jsem jen sobotu, protože v neděli jsme se záchranáři měli charitativní akci na pomoc opuštěným kočkám a psům po povodních na Liberecku. Počasí se oproti Boleslavi umoudřilo a konečně vysvitlo i sluníčko...
Výstavu posuzovali paní rozhodčí Beatrix Marcellot Carbo a pan Jean Blangino z Francie.
Celému klanu Valdštejňáčků se opravdu dařilo - Eki si vyběhal v mezitřídě V3/14 a Ričí výbornou. Markéta s Elou si z mezitřídy dokonce odnesly V2/12 res. CAC, no a já s Carrie Ann ve třídě vítězů jsme v silné konkurenci šampionek vyběhaly V4/9. Měli jsme všichni velkou radost a jako třešínku na dortu jsme si odnesli i krásné 3. místo za chovatelskou stanici z Valdštejnských lip (ze sedmi zúčastněných)!!! Byl to opravdu skvělý výstavní den!!!! Foto: viz.Carrie Ann/ Foto z výstav

28.8.2010 Vyjeli jsme na naši oblíbenou MVP do Mladé Boleslavi. Jako každoročně nás počasí nepřekvapilo a opět lilo jako z konve - s výjimkou při posuzování v kruzích. Výstavu posuzoval ruský rozhodčí, J. Kapliauskase. S Carrie Ann jsme nastoupily do třídy šampionů a pan rozhodčí nás ohodnotil známkou V3. Náš E-team Luboš s Woodym si vyběhal V3, holky Markéta s Elou V4 a Luboš s Eliškou VD. V odpoledních soutěžích jsme byli zástupci naší mateřské CHS a probojovali jsme se do TOP 5 o nej chovatelskou skupinu z 11ti dalších přihlášených. I přes nepřízeň počasí jsme si výstavu užili a těšíme se na zřejmě pro nás poslední letošní výstavu - ČKRR na Orlíku.Foto:viz.Carrie Ann/ Foto z výstav

26.6.2010 Tak jako loni, tak i letos jsme zúčastnili velké předváděcí akce "DEN ZÁCHRANÁŘŮ". Tentokrát se tato akce konala na stadionu AC Start Karlovy Vary. Kromě nás kynologů, tam byli vodní záchranáři, hasiči, policie, horská služba atd. Snažili jsme se přiblížit divákům, alespoň zlomek práce nás záchranářů. Všem se nám tam moc líbílo a budeme se těšit zase na příští rok.
Foto: viz. Carrie Ann/U záchranářů

30.5.2010 Huráááá....... zkoušku z dospělosti úspěšně složila naše - Djuna Barbara z Valdštejnských lip klub DZRR v Německu , Damayanti Barbara z Valdštejnských lip a náš pan jedinečný Dantheo Abutambu z Valdštejnských lip v KCHRR!!!!Všem moc gratulujeme a jsme na Vás moc pyšní!!!!!
Huráááá .......... test of adulthood successfully passed - Djuna Barbara z Valdštejnských lip DZRR club in Germany, Damayanti Barbara Valdštejnských lip of lime and our unique Dantheo Mr. Abutambu Valdštejnských lip of the club KCHRR!!Congratulations and we are very proud !!!

16.5. 2010 V něděli brzo ráno jsme se vypravili na NV do Jelení Hory. Vůbec se nám nechtělo! Byla nepředstavitelná zima a jen jsme se modlili, aby nezačalo ještě pršet! Ale vidina posledního CWC a splnění podmínek šampiona Polska byla silnější .Výstavu posuzovala paní Magdalena Musilal (PL). Kromě nás tam byli ještě další čeští harcovníci:o).
Carrie Ann nezklamala a odnesla si hned několik titulů!!! Ve třídě šampionůexcelent 1.CWC, nejlepší fenu BOS a k naší velké radosti i nejlepšího psa plemene BOB !!!!!
No a aby toho nebylo málo, tak v závěrečných soutěžích FCI skupiny VI. jsme vyběhaly i BIG4 !!! Tímto jsme splnily podmínky pro udělení titulu Polského šampiona!!!
Jsem neskutečně šťastná, Carrienko děkuji Ti!!!
Musím podotknout, že všechny 3 CWC byly ukončeny BOB a podvakrát BIG 3, BIG 4!!!!
Děkujeme moc celé české výpravě za milou společnost, hlavně Martině a Vaškovi!!!!

15.5. 2010 K nám dorazila krásná zpráva, - naše Darlenka s paničkou Dančou si vyběhaly na klubové výstavě KCHRR v Lanškrouně krásné 4. místo v konkurenci 19 fenek. Holky, moc vám to slušelo, a ještě jednou gratulujeme!!!
Náš Dantíček vyhrál 4. místo nejkrásnější hlava a s malým Míšou Assimáčkem 4. místo "dítě a pes"!!!Taky moc gratulujeme:-DDD
Foto:viz.Carie Ann / Foto z výstav

9.5. 2010 Z Německa k nám doletěla milá zpráva!!! Naše Djuna s Heike obhájily na Nationalen Show vom RRCD v Dortmundu V4 !!! Posíláme do Německa moc gratulací!!! Foto: viz. Carrie Ann/ Foto z výstav

2.5. 2010 Naše Tessinka s paničkou Irčou, Lenkou a Darem si vyrazili na NV do Kapuvárna v Maďarsku.Tímto chceme poděkovat Lence za prezentaci naší Tessinky, s kterou vyběhala krásné V3 - moc gratulujeme!!!
Bohužel foto nemáme.

2.5.2010Tento víkend byl opravdu náročný. Sobotu jsme strávili na výstavě v Praze a neděli...jak jinak, než pracovně. Vyjeli jsme si spolu s ostatními záchranáři na speciální výcvikové středisko do Chban. Letos se tu bude konat mistrovství světa v sutinách!!! Bylo to velmi náročné, ale Carrie se velmi snažila, tak doufám, že to zdárně dotáhneme ke zkouškám.  Ale čeká nás ještě mnoho práce

1.5.2010 V sobotu jsme si vyjeli na Pražskou MVP s nominací na Crufts 2011 The NEC Birmingham,England.
Výstavu posuzoval pan Ing. Štefan Štefík (SK). Pan rozhodčí byl velmi přísný a důkladný, se známkami VD opravdu nešetřil. Našim Valdštejňáčkům se ale dařilo. Woody ve třídě otevřené získal V1 CAC a moc mu gratulujeme! Naše Eliviann a Markéta v silné konkurenci mladých fen získaly krásné V2. Elysia s Liborem vybojovali v mezitřídě V2res.CAC!!! V závěrečných soutěžích naše rodná chovatelská stanice z Valdštejnských lip, za kterou jsme běhaly i my, získala třetí místo!!!!!! Mimochodem ji komentoval televizní komentátor, pan Karel Voříšek :-)
Ale to nejlepší nás teprve čekalo!!!! Naše Carrie Ann opět zazářila!!!
Ve třídě šampionek si vyběhala V1 CAC, dále nejlepší fenu CACIB, nejlepšího psa plemene BOB a nominaci na Crufts 2011 The NEC Birmingham, England. No a aby toho nebylo málo, tak v závěrečných soutěžích FCI skupiny VI. získala od paní rozhodčí Assenmacher-Feyel Hassi (D) krásné BIG III.
Carrienko děkuji ti, opět jsi se postarala o skvělou náladu a nezapomenutelný žážitek!!!

19.4.2010 Naše milá Carrienko!!!
Přejeme Ti k tvým čtvrtým narozeninám hodně zdravíčka, štěstíčka, spoustu dobrých kamarádů a ještě mnoho našich společných pracovních a výstavních úspěchů !!!!
Děkujeme Ti sluníčko naše, za tvou stále veselou náladu !!!
Máme tě moc rádi, krásné narozeniny Ti přeji paníčci Dana s Leonem a tetka Bára:-)))

8.4.2010 S paničkou jsme od lavinových zkoušek jen lenošily a užívaly si zasloužený odpočinek, už je ale načase začít něco dělat...a tak jsme dnes s partou záchranářů vyrazily na sutinový výcvik.
Na začátek jsem byla mile překvapená, jak Carrie pracovala, máme před sebou ale ještě hodně hodně práce...

3.4.2010 Dnes jsme dostali úžasnou zprávu!!!!! - náš D-team si udělal narozeninovou výstavní párty :-))))))
Na Bílou sobotu se v Mladé Boleslavi konala krajská výstava, které se zúčastnily hned čtyři naše dětičky - Dantheo, Dairine, Darleen a Dhakyia. Výstavu posuzovala paní Ludmila Pavlíková a bylo přihlášeno celkem 32 RR.
Náš pan jedinečný, Dantheo, měl den s velkým "D" a posbíral celou řádku titulů :-))) - ve třídě otevřené V1, Vítěz třídy a následoval i Krajský vítěz!!!!
Naše dívky byly také velice úspěšné a též se ve třídě otevřené perfektně prezentovaly - Darleenka pod vedením Dany Marečkové vyběhala V2, Dhakyia (Tessi), kterou vedla Lenka Havlánová, V3 (
https://www.rr-adargo.com
). Moc děkujeme za prezentaci naší Tessinky. Další krásnou výbornou dostala i naše Dairinka s Filipem, kterým to spolu moc slušelo!!!!
No a Danče se splnil její sen a zaběhala si o Vítěze Mladé Boleslavi, no a aby toho nebylo málo, tak vyběhali i res. BIG VI.skupiny!!!
Moc moc všem gratulujeme a jsme na vás na všechny moc pyšní!!!

31.3.2010 Nádherné už druhé narozeniny slaví náš D-team!!!!!Přejeme všem našim dětičkám krásné narozeniny, hlavně hodně zdravíčka, štěstíčka, stále plné mystičky a pořád hodné páníčky:o))

21.3.2010 Huráááá....další velkolepý úspěch naší CARRIE ANN !!!!!
Oficiálně jsme obdržely od RR-SPORTU hned dva tituly najednou!!!!!
1.titul GOLDEN SPORT DOG TROPHY 2009 za nejlepší pracovní výsledky RR
2.titul SILVER TOP BITCH 2009 - 2 nejlepší fena ČR!!!!!
A aby toho nebylo málo, tak 3.titul GOLDEN KENNEL TROPHY 2009 kde jsme se prezentovali i my, vyhrála naše mateřská chovatelská stanice Z VALDŠTEJNSKÝCH LIP !!!!!
Carrienko jsem na tebe moc pyšná a děkuji ti moc holčíčko moje!!!

8.3.2010 V pátek nám došel ranní poštou oficiálně potvrzený diplom!!!NĚMECKÝ ŠAMPION VDH!!! Carrie Ann moc ti gratulujeme a jsme na tebe pyšní

7.3.2010 Naše nejmilejší Barunko. Přejeme ti k tvým šestým narozeninám všechno nejlepší, hlavně hodně zdravíčka a ještě mnoho krásných společných let. Máme tě moc rádi, holčičko naše 

21.2.2010 V sobotu jsme se rozjeli do německého Glauchau na dvoudenní speciální výstavu RRCD.
Ani ve snu mě nenapadlo, jaký úspěšný výstavní víkend nás čeká!!!!
Sobotní den posuzoval pan rozhodčí Horst Kliebenstein (DE). Byl velmi přísný a důkladný a se známkami VD a D opravdu nešetřil. Veliké překvapení nás čekalo, když se objevili Markéta a Chendler a po dlouhé době oprášili výstavní kožich :-)))). Ve třídě šámpionů dostali V1 CAC VDH. Carrie panu rozhodčímu padla do oka a v silné konkurenci krásných německých a českých fen vybojovala hned několik titulů V1 CAC VDH, CAC RRCD nejkrášnější fena -SIEGER GLAUCHAU 2010 a tímto CAC jsme splnily podmínky pro titul!!!!!NĚMECKÉHO ŠAMPIONA VDH!!!!!! HURÁÁÁÁÁ!!!!!!
V neděli se nám moc nechtělo, ale přeci jen jsme se vyhecovaly, tentokrát bez páníčka, jsme s Carrie vyjely sami. Něděli posuzoval pan rozhodčí Pert Řehánek (CZ). Naše Carrienka si dala repete :-) a jako předchozí den V1 CAC VDH, CAC RRCD nejkrášnější fena - SIEGER GLAUCHAU 2010 a tímto čtvrtým klubovým titulem bysme splnily podmínky KLUBOVÉHO ŠAMPIONA RRCD bohužel není to rok a den, takže musíme ještě jednou :-(. Carrienko moc moc Ti děkuji, postarala jsi se o můj další skvělý zážitek!!!!
Tímto chci moc poděkovat páníčkům od Assimi z Újezda nad Lesy Martině a Vaškovi za jejich milou společnost a super podporu a samozřejmě za krásné fotky, moc díky!!!!!
 https://www.ridgebacky.estranky.cz Děkuji za nedělní foto maaroshovi a Hance Vitulový https://www.ashaggy.eilama.com

A ještě jedna skvělá zpráva, naše Markéta s Elou si vezou z Buharska šampionaGrand Sampion Bulharska a Balkánského šampiona, CACIB, BOB, res.BIG - holky, jste šikulky, moc gratulujem!!!!!
Foto:viz.Carrie Ann Foto z výstav

16.2.2010 Dnes k nám z německa doletěla další skvělá zpráva!!!! Naše holčička Djuna Barbara z Valdštejnských lip dostala vyhodnocení RTG. od pana Dr.Prof. Brunnberga z Berlína a opět vše v nejlepším pořádku!!!!
DKK 0/0, DLK 0/0, OCD - neg.
Děkujeme moc za tak nádhernou zprávu!!!!!
Jsme neskutečně šťastní, neboť všechny naše děti jsou naprosto zdravé.
Tímto chci také poděkovat Markétě za radu a dobrý výběr psa a samozřejmě Heike, majitelce našeho ušlechtilého ABUTAMBA AZIZ DE KIUNGWANA

14.2.2010 Jupíííííí.....dnes jsme dostali ten nějkrásnější dárek !!!!!! Náš pan jedinečný Dantheo Abutambu z Valdštejnských lip byl dnes na RTG a pan doktor okometoval snímky se slovy " nádherné nuly" DKK 0/0, DLK 0/0, OCD - neg. Máme neskutečnou radost a moc moc děkujeme!!!!!!!!

30.1.2010 Tak jako loni, i letos jsme se rozjeli do pražského TOP Hotelu, zúčastnit se prestižní soutěže o nejkrásnějšího Šampiona Šampiónů. Pro ty, kteří nejsou zasvěcení - této soutěže se mohou zúčastnit pouze psi s titulem Český šampion krásy.
Přijeli nás podpořit Nováci Valdštejňáci - Markéta s Martinem a Elou, Danča s Dantíčkem, Danča s Pavlem a Darleenkou, Jana Malenovská a společnost nám dělali i páníčci od Assimy z Újezda nad Lesy. Dopoledne nám rychle uteklo, naši psí miláčci se skvěle vyřádili v zasněžených hromadách sněhu kolem hotelu, ale nejvíc mě potěšilo, že po tak dlouhé době si nás Darleenka s Dantíčkem stále dobře pamatovali. Konečně jsme v 11.30 nastoupili. Loni nám to v RR uteklo o vlásek, tak jsme ve skrytu duše doufali, co kdyby. Do kruhu jsme nastoupili Arash Sol Eilama, Ascot Alta Mirano a já s Carrie Ann. Posuzovala nás paní rozhodčí Lenka Frnčová a proběhlo to velmi rychle...tak jako každý rok BOB vyhrál znovu Ascot a dokonce obhájil i BIG!!!Tímto mu ješte jednou gratulujeme. Pak jsme všichni společne zašli na dobrý oběd a rozjeli se do svých domovů. Všem, co nám drželi pěsti, moc děkujeme. Snad to vyjde n
ěkdy příště 

26.1.2010 Dnes nám přišel oficiálně schválený název Naší chovatelské stanice. Čekali jsme celé tři měsíce. S nedočkavosti jsem otvírala obálku, abych se dozvěděla, který z šesti možných názvů nám v Belgii vybrali. A byla jsem velmi mile překvapena, protože to byl můj top.......KwaNyoni...!!!
Proč KwaNyoni? Nejen proto, že mě zaujalo slovo jako takové, ale především překrásná přírodní rezervace s malebným jezerem KwaNyoni a nádhernými Dračími horami jižní Afriky, poblíž Zimbabwe, původním to domovem Rhodeských Ridgebacků...

22.1.2010 Letošní rok nám začal opravdu velkolepě. Po úspěšném pracovním víkendu jsme se ve společnosti Markéty, Martina a Ely rozjeli na národní výstavu do polského Glogowa. Výstavu posuzovala paní rozhodčí Rita Reyniers (B), která byla velmi přísná a důkladná, ale Ela i Carrie důkladnou prohlídku statečně ustály. Eliviann ve třídě mladých dokončila titul Junior šampion Polska + Best Junior...holky, moc gratulujeme!!!!
Carrie Ann opět zazářila - ve třídě šampionů vyběhala V1 CWC, BOS , BOB a v závěrečných soutěžích jsme vyběhaly i třetí místo BEST IN GROUP.....Carrienko moje zlatá, moc Ti za vše děkuji!!!!!! Na zpáteční cestě jsme si odskočili do rodného hnízda, kde nás přivítala druhá půlka Nováků Valdštejňáků )) - Adélka, Ondřej, mamča Ann a babča Fatima :-)....musím říct, že přestože naší bábince bude letos už třináct let, je stále v dobré kondici :-)Foto: viz Carrie Ann/Foto z výstav

19.1.2010 Jupííííí......opět super zpráva!!!!! Netrpělivě jsme čekali na vyhodnocení RTG naší Damayanti!!! Dnes konečně od pana doktora Jahody přišlo...... vše je v naprostém pořádku!!!!
Výsledek RTG: DKK 0/0 DLK 0/0
Máme velikou radost:-))))

16.1.2010 Dnes byl den s velkým D. Na Špičáku se pořádaly mezinárodní zkoušky lavinových prací RH-LA, kterých jsme se s Carrie Ann zúčastnily. Přestože jsme trénovaly jen tři něděle, protože nebyl sníh, úspěšně jsme tuto náročnou zkoušku složily!!!! Slovy se nedá popsat, co jsem prožívala...úlevu.... radost.... zkrátka jsem šťastná, že jsme to spolu s Carrie Ann zvládly!!!!!
Moje zlatá holčičko, moc ti za vše děkuji a jsem na tebe moc hrdá!!!! Tímto chci také poděkovat naší cvičitelce Libušce Novotné, která nás tak skvěle vede a bez které bysme to určitě nedokázaly......Libuško, moc děkujeme!!!!
Foto: viz Carrie Ann / Zkoušky!!!

6.1.2010 Huráááá.....dnes nám přišla další skvělá zpráva:-))).
Naší holčičce Dairince dnes přišlo vyhodnocení snímků RTG od pana doktora Jahody a vše
je v naprostém pořádku!!!!!
Výsledek RTG: DKK 0/0 DLK 0/0
Jsme neskutečně šťastní móóc děkujeme!!:o)))

20.12.2009 Další nádhernáááá zpráva!!! Dnes byla na RTG naše další holčičkaDarleenka s Dančou a Pavlem.
K naší velké radosti, pan doktor vyhodnotil snímky se slovy.....všechno v naprostém pořádku!!!
Výsledek RTG: DKK 0/0 DLK 0/0
Moc moc děkujeme, máme velikou radost:-))))

8.12.2009 Hurááááááá......máme nejkrásnější zprávu!!!!!!! :-))))
Jako první z našich dětí, byla dnes na RTG naše holčička Dhakya zvaná Tessí!!!!!!!
Irča s Tessinkou a Ivošem jeli přímo do Zlína k panu doktoru Jahodovi.
Pan doktor Jahoda, vyhodnotil snímek se slovy vše skvělé...nádhera a ke všemu krásná psí slečna:-))))
Výsledek RTG: DKK 0/0 DLK 0/0
Máme obrovskou radost díky díky:o))))

28 + 29.11.2009 Naši letošní výstavní sezonu jsme zakončili opravdu skvěle!!! Tentokrát jsme si vyjeli ve společnosti Markéty a Martina s Elou a Luboše s Woodym do nedalekého Annabergu na dvoudenní výstavu Club show RRCD. Sobotní den
posuzovala paní rozhodčí Chwalibog (PL) a neděli paní Elsbeth Clerc (CH). Ani ve snu mě nenapadlo, jaké štěstí nás s Carrie Ann čeká, protože první den jsme byly přihlášené do třídy otevřené, a to v konkurenci šesti německých krásných fenek.
Mimochodem jedna z nich druhý den obhájila titul Sieger Annaberg. Carrie Ann nejdříve ve třídě otevřené získala krásné první místo V1 CAC - měla jsem nesmírnou radost, protože následoval i CAC RRCD - Nejlepší fena plemene-Sieger Annaberg. A když už jsem si myslela, že máme vybráno, a poslední kolečko o BOB si jen tak pro radost z našeho úspěchu společne zaběháme s naší Elou a Markétou včetně dalších krásných psů, paní rozhodčí nám k mému úžasu udělila i titul BOB, Nejkrásnější pes plemene!!!!
Byla jsem neskutečně šťastná, neboť takové ocenění se povede opravdu málokdy a Carrie Ann ho v Německu obhájila již podruhé!!!! Naše Ela s Markétou měly německou premiéru a holky si to užily, jak se patří!!! Vyběhaly první místo V1 Jug.CAC Jug.CAC RRCD a Jug.Sieger Annaberg v závěrečných soutěžích 3. místo BIS Junior, Woody vyběhal krásné V4. Nakonec jako třešínku na dortu naše chovatelská stanice obhájila první místo!!! Večer jsme si také užili, Markétu s Martinem jsme včetně našich psích mazlíčků protáhli večerní karlovarskou promenádou a zakotvili jsme v nově zrekonstruované restauraci BUP-Bulvár.
V neděli jsme pro změnu vystavovaly ve třídě šampionů a získaly známku V2 resCAC VDH. Ela si dala repete a opět získala V1 Jug.CAC VDH, CAC RRCD,Jug.Sieger Annaberg a 3. místo BIS, Woody V4. I druhý den jsme si jako chovatelská skupina
vedli skvěle a opět jsme získali 1. místo!!! Děkujeme všem za jejich společnost, byl to nádherný víkend plný dojmů a zážitků!!!
Carrienko, tobě moc děkuji za trpělivost a skvělý zážitek . Snad se na nás usměje štěstí a toho posledního CAC na Německého šampiona v Glauchau doděláme. Díky moc, zlato moje :-))) Foto: viz Carie Ann/ Foto z výstav

21.11.2009 No máme ty naše dětičky šikovný!!! Dnes pro změnu zabodovala naše Darlenka,která také úspěšně složila zkoušku ZZO!!! Holky jsme na vás moc pyšní a doufám, že budete pokračovat. Ještě jenou moc gratulujeme.

16.11.2009 A další skvělá zpráva!!!! Náš pan jedinečný Dantheo zvládnul hned dvě zkoušky- sobotu 14.11. ZZO a v neděli 16.11. ZOP!!!! Danuš krásná práce  !!!!

Jsme na váš všichni moc pyšní a držíme pěsti na další ZPU-1.

Děkujeme za krásnou zprávu a ještě jednou gratulujeme
https://www.z-rhodesie.eu

7.11.2009 Dnes nám došla krásná zpráva!!! Náš pan jedinečný, Dantheo, v Poleradech úspěšně složil zkoušku BH- (zkouška doprovodného psa).Dantíčku, jsme na tebe moc pyšní!!! Foto https://www.z-rhodesie.eu

24.10.09 se konala MVP v Českých Budějovicích, kterou posuzoval odborník na plemeno, rakouský rozhodčí Franz Zimmermann. V mezitřídě se skvěle prezentoval náš pan jedinečný Dantheo, který vybojoval v konkurenci 6 psů krásné třetí místo a získal známku V3, naše Dhakyia VD, v mladých Woody i Eliška V4.
Naše Ela s Markétou se vydaly do daleké Makedoie, kde získaly titul JUNIORŠAMPION MAKEDONIE V1, CAJC, Best Junior, BOB, 2. místo BIS Junior, 4. místo BIG!!! Opravdu krásná práce Valdštejňáčků!!!

18.10.09 Tento víkend jsme strávily tak trochu pracovně - v sobotu jsme dělaly předváděčku na statku Bernard, kde se konaly myslivecké slavnosti a ve společnosti Mončíka s Lemmym, Kačky s Agy a Pavly s Denym jsme prezentovaly firmu Výcvik psů naší výcvikářky, Libušky Novotné. Strávily jsme bezva den a naši čtyřnozí si také přišli na své - štědré obecenstvo je obdarovalo samýmí dobrotami. A abych nezapomněla, pro mě trochu rarita - na slavnost zavítal černý Ridgeback!!! Jeho paničku jsem poprosila, aby nám zapózovali a posadila ho vedle Carrie, všechna foto. viz Na cvičáku.

V neděli to bylo horší, konaly se zkoušky ZZZ a ZTV1 a já byla nahlášená jako
 figurant. Moje psí polovička se doma válela v teplém pelíšku a já pro změnu v mokrém a zmrzlém lesním terénu :o(

4.10.2009 Koncem roku nás čekají ještě nějaké zahraniční mise,ale českou výstavní sezonu jsme definitivně zakončili, a to opravdu skvěle :o))).V neděli jsme vyjeli na krajskou výstavu do Plzně, kde jsme se setkali s Woodym a jeho páníčkem Lubošem. Naše plemeno posuzoval pan Miroslav Václavík. Pan rozhodčí byl velice přísný a se známkami VD opravdu nešetřil. Každého jednotlivce, kterého posuzoval, důkladně prohlédl a přítomnému obecenstvu plemeno psa představil a popsal se všemi klady i zápory. Klukům, přestože se ve třídě mladých hezky prezentovali, pan rozhodčí udělil známku VD. Carrie Ann opět zabodovala a odnesla si řadu titulů - V1, Vítěz třídy vítězů, Krajský vítěz a v opoledních soutěžích 2. místo - BEST IN GROUP!!! Také se na nás přišly podívat a povzbudit Denisa s Luckou, které byly mimochodem na výstavě poprvé a moc se jim to líbilo :o))). Po skvělém výsledku jsme se odměnili výborným obědem v jedné z místních vyhlášených pizzerií. Foto viz. Carrie Ann/Foto z výstav

27.9.2009 Náš další velký úspěch na nás tentokrát čekal na Mezinárodní výstavě v polské Wroclawi. Výstavu posuzoval pan rozhodčí Claudio de Guliani z Itálie. Sjelo se nás hned několik Valdštejňáčků - za mladý team nastoupila malá Ela, která vybojovala V1 a pak získala i BEST JUNIOR . Jako třešničku na dortu si holky v závěrečných soutěžích odnesly i !!! BIS JUNIOR - 3. místo!!!. Přestože Elina sestra Evann byla také moc šikovná, získala známku VD. Známku VD 4 udělil pan rozhodčí v otevřené třídě také naší Cathy. Pak jsme nastoupily my a k mému obrovskému překvapení, neboť naše soupeřky byly opravdu moc pěkné, následovala další podobná smršť ocenění jako v Lipsku :o))). Takže V1 CWC a aby toho nebylo málo, tak i CACIB !!!. No a když už, tak už i nejlepšího psa plemene!!! BOB !!! Byl to zase další, pro nás skvělý a nezapomenutelný žážitek :o))). Carrienko, děkuji Ti !! 

Data přetažena z předchozích webových stránek - odkazy na galerie jsu tudíž nefunkční